Výchovné koncerty pro ZŠ a SŠ 28. května 2019

28.05.2019

Ve dnech 28. a 29. 5. 2019 měli žáci zábřežských a okolních škol možnost zhlédnout výchovný koncert, který se jmenoval úplně obyčejně, Pošli to dál. Inspiračním zdrojem pro tento koncert nebyl jen americký film se stejnojmenným názvem, ale také dnešní uspěchaná doba, která nutně potřebuje pozastavení se a uvědomování si pravých životních hodnot. Film, ze kterého byly použity videoukázky, určitě dokonalý není, ovšem jeho myšlenka a herecké výkony ano.

Diváci si poslechli folkrockovou kapelu složenou ze žáků ZUŠ. V jejím podání zazněla např. Modlitba od Hany a Petra Ulrychových, ale také Let the River Run (Carly Simon) anebo Sleeping Sun od kapely Nightwish. V druhé části se představilo oddělení taneční. Na hudbu Jiřího Škorpíka zatančili duet Tereza Frýdová a Kryštof Kolčava, poté následovala Odvážná Vaiana, kterou na hudbu z pohádky od Walta Disneye zatančila Anežka Vítová. Nejstarší tanečníci diváky vtáhli do hitů Don´t Stop Me Now a Too Much Love Will Kill You od kapely Queen. Závěrečná děkovačka se svíčkami a snášejícími se osvětlenými křídly byla originální tečkou za celým koncertem.

Moderátorská nit nesla celým vystoupením jednoduchý morální akcent. Čtveřice moderátorů (Veronika Hufová, Martin Huf, Ondřej Psotka, Kristian Přibyla) byla po celou dobu příjemným spojovacím článkem mezi diváky a účinkujícími. Námět a scénář k tomuto projektu vytvořila Jana Kuzníková, ovšem k jeho realizaci bylo zapotřebí celého týmu pedagogů ZUŠ.