Zápis do ZUŠ Zábřeh

Výchovný koncert ZUŠ aneb Jak se peče koncert?

13.01.2023

Upéct dort, to chce dobrý recept, kvalitní ingredience, dobrého kuchaře, lásku k pečení a vhodnou příležitost. Jak se ale peče takový koncert? Jaké ingredience do něho patří? Jak se spolu doplňují a co vznikne, když se do toho pustí parta hudebních kuchařek? Tak na tyto otázky dostali odpovědi návštěvníci tradičních výchovných koncertů pro základní a střední školy, které proběhly ve dnech 12. a 13. prosince v Kulturním domě Zábřeh.

            Celým koncertem provázely žákyně literárně-dramatického oddělení jako kuchařky, které podle receptu přidávaly jednotlivé ingredience koncertu: dramatickou souhru, růžové napětí, hravou drobenku, svižné smyčce, roztančené piškoty, výrazné koření a něžné aroma. Pod těmito názvy se ukrývala jednotlivá čísla, která uváděla animovaná videa z dílny žáků výtvarného oboru. Videa díky velké abstraktnosti ponechávala posluchačově fantazii široký prostor pro interpretaci. Během koncertu se představili žáci oddělení klavírního, dechového, literárně-dramatického, smyčcového, tanečního, EZHZT, pěveckého a kytarového. Závěr patřil číslu s názvem Snová pěna, ve kterém se propojili jednotliví hudebníci, a vznikl tak dojem servírovaného výsledného pokrmu.

            Během programu si posluchači mohli nenásilnou formou zopakovat některá pravidla slušného chování pro návštěvu kulturních akcí, a tak si domů kromě uměleckého zážitku odnesli i poučení.