Výchovný koncert Dárek pro Tebe

18.12.2023

Vánoce jsou příjemné svátky klidu a míru, jsou časem oplývajícím krásnou a poklidnou atmosférou. Vánoce jsou plné tradic, k nimž patří zapalování adventních věnců, stavění betlémů, zapalování svící a neodmyslitelně k nim patří také dárky. Dárek je něco, co má obdarovaného potěšit, má mu udělat radost, vykouzlit úsměv na rtech.  Jeden takový dárek si pro žáky základních a středních škol v Zábřeze a okolí připravila základní umělecká škola v podobě výchovných koncertů s názvem Dárek pro Tebe, které proběhly 18. a 19. prosince v místním kulturním domě.

Diváci si mohli prohlédnout výzdobu s vánoční tematikou, videa a animaci, kterou společně se svými učiteli připravili žáci výtvarného oboru. Celým koncertem obecenstvo provázeli žáci literárně-dramatického oboru, kteří vysvětlovali krásu a symboliku obdarovávání a postupně objasňovali úmysl výchovného koncertu. Jednotlivé dárečky v podobě připravených výstupů si připravili žáci hudebního oboru.

Návštěvníci si tak mohli vyslechnout smyčcový orchestr, který si pro diváky připravil dvě efektní skladby, z nichž jedna byla doplněna vtipnou dortíkovou groteskou. Tu doplňoval kromě libých tónů orchestru také huronský smích sálu. Kytarový orchestr předal obecenstvu krásný dárek v podobě tří skladeb. Jednu z nich obohatil pěvecký a herecký výstup dvou zamilovaných aktérů. Klavíristé si pro posluchače připravili energickou choreografii skladby Michaela Jacksona Beat It obohacenou cajony a hrou na struny. Následovala kapela s výrazným hornovým kvartetem, která přednesla známou píseň Elvise Presleyho Can´t Help Falling in Love. Koncert obohatilo svým hlubokomyslným poselstvím také představení sólistky, která předvedla okouzlující tanec na špičkách, a celé představení zanechalo jistě v divácích emoční stopu.

Na závěr koncertu se všichni účinkující rozloučili s publikem společnou vánoční písní Vánoce přijdou a odměnou a krásným závěrečným dárkem pro všechny bylo společné souznění v podobě poletujících světýlek (mobilních telefonů) v sále KD.