Výchovné koncerty pro ZŠ a SŠ

23.05.2022

Ve dnech 23. a 24. května pozvala ZUŠ po dvouleté přestávce základní a střední školy ze Zábřeha a okolí na výchovné koncerty. Námětem bylo seznámit posluchače s obory, které se na ZUŠ učí.  V hlavní roli se představil Artík, maskot školy, který chce navštěvovat některý z oborů a stát se žákem školy. Zjevují se před ním múzy hudebního, tanečního, výtvarného a literárně-dramatického oboru, provádějí ho těmito obory a nabízí mu, co by se mohl naučit. Každá se ho snaží získat na svou stranu, ale Artík nakonec usoudí, že bude nejlepší, když zůstane maskotem.

V programu koncertu se střídaly nástroje sólové i větší hudební seskupení. Klarinet, klavír sólový či šestiruční, pěvecký výstup s doprovodem kytar nebo komorní čtyřčlenný pěvecký sbor. Energii vneslo do sálu Percussion Show a vystoupení tanečního oddělení. Smyčcový orchestr přinesl zklidnění ve skladbě Palladio a vzápětí přišlo překvapení ve formě autorské skladby žáků elektronického zpracování hudby, kteří netradičně spojili elektronické nástroje se smyčcovým orchestrem. Výtvarný obor nabídl představení prací žáků s názvem Zátiší a Talíř jako plátno.

Děkujeme všem žákům za prezentaci.