Výchovné koncerty pro mateřské školy

28.05.2023

Ve dnech 11. až 15. května uspořádala ZUŠ Zábřeh tradiční výchovné koncerty pro mateřské školy. Prezentace všech oborů umožnila dětem nahlédnout do výtvarného, hudebního, tanečního i literárně-dramatického umění. Při návštěvě se děti nejprve podívaly na koncert v sále ZUŠ, kde mladí hudebníci zahráli na různé hudební nástroje známé melodie z večerníčků. Děti si mohly zazpívat s účinkujícími písničky Mach a Šebestová či Žofka. Celý koncert provázela kreslená prezentace pro připomenutí vybraných pohádek.

Po koncertu se děti přesunuly do výtvarných ateliérů v podkroví školy. Zhlédly tvorbu žáků a dostaly omalovánku maskota školy Artíka.

Po výtvarném oboru je čekal obor literárně-dramatický. V sálku, přizpůsobeném hereckému představení, na malé diváky čekala vtipná pohádka Princeznička na bále. Zahrály ji nejmladší děti, což se setkalo s velikým ohlasem.

Poté se děti z mateřských škol vydaly k tanečnímu sál. Podívaly se na taneční průpravu i krátké tance. Tanečnice se představily v tanečních dresech, baletních sukýnkách i v piškotech, ve kterých předvedly tanec na špičkách.

Této prezentace ZUŠ Zábřeh se zúčastnilo bezmála 170 předškoláků ze Zábřehu, Skaličky, Ráječku, Rovenska, Kosova, Drozdova a Brníčka.