Zápis do ZUŠ Zábřeh

Úspěšné inscenace LDO

19.05.2023

LDO ZUŠ Zábřeh se účastnil hned několika divadelních přehlídek. Skupina pod vedením Michaely Schŏnové se zabývala scénickým čtením Černobylských dívek podle Anne Blankmanové a dosáhla krásných výsledků. Ve Čtenáři na jevišti dívky postoupily z 57 souborů mezi 5 nejlepších na přehlídku ve Švandově divadle v Praze. V soutěži v kolektivním projevu LDO ZUŠ 22. 3. 2023 získaly v krajském kole v Olomouci Zlaté pásmo s přímým postupem do ústředního kola do Mostu. A v krajském kole Dětské scény Poděs v Olomouci 15. 4. 2023 získaly doporučení na národní přehlídku.

Příběh dvou znepřátelených spolužaček, které svede dohromady katastrofa v černobylské jaderné elektrárně, úspěšně sehrály Silvie Kálmánová, Alexandra Ivanovičová, Isabel Martínková, Alice Lümelová, Veronika Matuchová, Tereza Bednářová a Laura Mahdalová.

Mladší skupina pod vedením Lenky Janyšové si pohrávala s básnickými texty Ewalda Murrera Zprávy tajnou řečí. Vznikl poetický příběh Kdo k nám přijde?, který byl také oceněn na soutěži ZUŠ v Olomouci, a to Stříbrným pásmem. V krajském kole Dětské scény Fandův dýchánek 1. 4. 2023 získal doporučení na národní přehlídku. Věkově nejmladší skupina na obou přehlídkách působila velmi sympaticky, přirozené herectví a souhra dívek patří k jejich přednostem i do budoucna. Skupina hrála ve složení Edita Mynářová, Nikola Opravilová, Bára Sedláčková, Nina Bednářová, Lída Svozilová a Cyril Šmejdíř.