Taneční podvečer

12.06.2022

Dne 12. 6. 2022 v 17 hodin se v kulturním domě uskutečnilo další vystoupení tanečního oboru ZUŠ. Pod vedením pana učitele Reného Kuzníka bylo připraveno celkem čtrnáct tanečních čísel.

Hned v úvodu mohli diváci zhlédnout nejmenší děti, které tančily v lidových kostýmech. Hudebním podkladem se stala umělecky hodnotná tvorba Jiřího Pavlici. Třetím číslem byly Myši. Na hudbu Petra Skoumala děti předvedly milý tanec, ve kterém se uplatnila nejen pružnost, ale také gymnastické prvky. Svojí scénou určitě zaujal šesté číslo nazvané Naděje. Hudba z filmu Avatar byla podkresem pro nápaditý tanec, kulisy i pozadí, na kterém se promítaly ukázky z filmu. Vyspělejší tanečníci zaujali tancem s názvem 5AM, jehož hlavní myšlenka připomínala základní charakteristiku plynutí času. Co se jednou stane, nelze již vzít zpět… Nejstarší tanečnice předvedly vyzrálý taneční výkon v tanci nazvaném Vzpomínka.

Sólistka Eva Horvátová zatančila na baletních špičkách tzv. Chopinianu, variace z klasického baletu Les Sylphides. Závěr koncertu patřil opět nejstarším tanečnicím, které na hudbu od Red Hot Chilli Peppers předvedly moderní taneční vazby, které rozproudily publikum. Poté už následovala děkovačka více než devadesátky účinkujících před nadšenými diváky zaplněného sálu kulturního domu.