Společný projekt základních uměleckých škol a České filharmonie 16. června 2019

16.06.2019

Se závěrem školního roku bilancujeme projekt s Českou filharmonií, s kterou nám bylo ctí spolupracovat od ledna 2019. Celý projekt vyvrcholil v neděli 16. 6. koncertem společného orchestru žáků ZUŠ a hráčů České filharmonie.


Do toho projektu byly z naší školy vybrány žákyně Adéla Ondráčková, hráčka na lesní roh ze třídy Blanky Pavlíkové, Mona Azzani, hráčka na hoboj ze třídy Karolíny Mynářové a Eliška Smýkalová, hráčka na violoncello ze třídy Františka Kolčavy.

Všechny tři studentky musely nacvičit náročné party v profesionálním provedení, což jim přineslo další hráčské zkušenosti, spoustu nový zážitků a přátel, a především možnost nahlédnout do kuchyně prvního českého symfonického orchestru.


Jedna z mladých dívek popsala projekt takto:

„Byla to pro mě jedna z nejdůležitějších zkušeností, kdy strach přešel do sebevědomí, a trému nahradilo štěstí. Byl to pro mě zážitek, který mi pomohl si uvědomit, jak moc mě dělá hudba v životě šťastnou. A ty party těžký jako pes bych si zahrála klidně ještě pětkrát, je škoda, že koncert byl jen jeden.“

Atmosféra závěrečného koncertu byla velice emotivní. Publikum pozorně sledovalo celý koncert, ve kterém zazněly Akademická předehra Johannese Brahmse, Vodník Antonína Dvořáka a Vltava Bedřicha Smetany. Jak řekl vedoucí edukace České filharmonie Petr Kadlec, bylo to největší publikum, které sestávalo pouze z přátel a rodinných příslušníků hráčů v účinkujícím orchestru.

Děkujeme České filharmonii za příležitost a ochotu s mladými hráči pracovat.

Děkujeme také učitelům za jejich přípravu a věnovaný čas. A především děkujeme samotným hráčkám za reprezentaci naší školy.