Podzimní koncert 20. listopadu 2019

26.11.2019

20. listopadu čekal na posluchače v koncertním sále ZUŠ podvečer naplněný hudbou i slovem plným podzimu. Jana Kuzníková, která Podzimním koncertem provázela, zmínila mnoho zajímavostí, jež se k tomuto období vážou.

Koncertem h moll od Oskara Riedinga zahájily program housle v podání nejmladší žákyně tohoto hudebního podvečera. Skladbami Theodora Kullaka, Cornelia Gurlitta, Luboše Sluky, Edvarda Griega nebo velikánů Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena se prezentovalo klavírní oddělení, které na koncertní vystoupení vybralo zástupce od nejmenších žáků po ty nejstarší.  Velmi vyspělé byly výkony kytaristek, které si vybraly skladby João Pernambuca, Maxima Diego Pujola nebo Rolanda Dynse a navodily klidnou a zasněnou atmosféru. Na lidovou notu zazpíval píseň Černé oči pěvecký komorní sbor. Za dechové nástroje vystoupily žákyně se skladbami Wolfganga Amadea Mozarta na lesní roh a Georga Friedricha Händela na pozoun. Obě děvčata jsou úspěšná v soutěžích ZUŠ. Závěrečná tečka patřila pěveckému duu Tereze a Barboře Frýdovým, jež se rozloučily písní Andělská z repertoáru zpěvačky Zuzany Navarové.

Děkujeme všem vystupujícím a jejich učitelům za podařený koncert, který sestavili z prvních výsledků práce v novém školním roce.