Louskáček navštívil zábřežské mateřské školky

06.02.2023

V prosinci a lednu navštívila pětice učitelek ZUŠ Zábřeh mateřské školky Strejcova, Severáček, Pohádka a Zahradní s představením Louskáček. Na úvod se dětem představily hudební nástroje, které pohádku doprovázely hudbou z baletu Louskáček od P. I. Čajkovského. Na klavír hrála Zdislava Stejskalová, houslový part přednesla Marie Ševčíková, klarinetový Kristýna Mikušková a příčnou flétnu představila Alexandra Rubešová. Celé představení připravila a poutavě odvyprávěla Jana Stejskalová.

Děti byly rozděleny do menších skupin, aby se do pohádky mohly také zapojit a stát se součástí příběhu. Změnily se ve sněhové vločky, myšky, porcelánové figurky, babičky a dědečky, návštěvy, které procházely bránou, dirigenty, ocitly se na lodičce i v kouzelném zámku. Pohybem reagovaly na náladu hudby, dynamiku, na hudební nástroje a zatancovaly si i jednoduchý taneček. Kouzlo pohádky o Klárce a Louskáčkovi ještě umocnily krásné obrázky. Rozzářené dětské oči, spokojené úsměvy i nadšení při plnění úkolů během pohádky svědčily o tom, že se dětem představení líbilo.