Lední medvídku, kam pluješ?

03.11.2023

V měsíci říjnu a listopadu proběhly výchovné koncerty v zábřežských mateřských školách, které připravili pedagogové ZUŠ.

Příběh s hudebním a pohybovým ztvárněním jsme vyprávěli podle krásně ilustrované knihy holandského autora a ilustrátora Hanse de Beera. Vypráví o ledním medvídku Larsovi, který se z dalekého severu dostane až do Afriky, kde pozná spoustu zvířecích přátel a pestrou barevnou přírodu. Obrovská velryba ho potom odveze na svém hřbetu zpět domů.

Příběh byl podkreslen tematickými převážně klavírními instruktivními skladbami, které představily krásu severské a africké přírody a ve kterých si jednotlivé melodie zahrály housle (Marie Ševčíková), klarinet (Kristýna Mikušková) a flétna (Anna Domanská). Na klavír hrála Zdislava Stejskalová, která také celý příběh vyprávěla. Pohybové aktivity, kterými se děti zapojily do vyprávění, vedla Jana Stejskalová.