Kytarový koncert 16.4.2024

16.04.2024

Dne 16. 4. 2024 se uskutečnil tradiční kytarový koncert, který je jakýmsi průřezem práce učitelů jednotlivých kytarových tříd. Diváci měli možnost zhlédnout výběr toho nejlepšího, co se podařilo v letošním školním roce na oddělení připravit.

Hned v úvodu se představil kytarový kvartet, který zahrál tři skladby různého charakteru. Následovala sólistka Andrea Blažková, která v letošním školním roce získala v soutěži ZUŠ v krajském kole druhé místo. V jejím podání zazněla Nova bossa od Rolanda Dyense.

V sólových vystoupeních se také předvedli Pavlína Skopalová, Tereza Klimková, Magdalena Tinklová, Martin Lexman, Anna Odložilová a Jakub Žanda. Velmi zajímavým spojením byl souzvuk houslí a kytary, houslistka Tereza Applová zahrála za kytarového doprovodu Matouše Rýznara skladby Ranní rosa a Královský valčík od soudobého autora Richarda Bondeho. Další dvě dua byla čistě kytarová. Zahrály sestry Karolína a Kristýna Šebestovy a Vojtěch Míča s Františkem Heclem. Kytarové trio P. Skopalová, T. Klimková, A. Odložilová završilo pomyslnou kategorii komorních her. Zazněla známá melodie Colors of the wind (Pocahontas) v úpravě Alana Menkena.

Ve hře na elektrickou kytaru vystoupila Pavla Seidlová a Jakub Fišnar. Zazněly písně od Jiřího Schelingera a skupiny Kabát.

Završením celého koncertu bylo vystoupení Kytarového orchestru žáků ZUŠ Zábřeh. Zaznělo celkem šest skladeb různých slohových období od renesance po hudbu populární. Na úplný závěr zazněla píseň Tráva od Anety Langerové. Nelehkého pěveckého úkolu se se ctí zhostila Anna Odložilová.

Kytarový koncert vznikl za spolupráce všech stávajících učitelů kytary na oddělení, kterými jsou Jana Kuzníková, Zdeňka Peterková, Terezie Hiklová, Jan Holota, Petr John a Karol Ozorovský.