Zápis do ZUŠ Zábřeh

Koncert smyčcového oddělení 4. 5. 2023

10.05.2023

         Jsme rádi, že se v letošním roce povedlo obnovit milou tradici koncertů smyčcového oddělení násilně přerušenou pandemií, jejíž jméno již bylo tolikráte omíláno, že snad ani není třeba ho zde uvádět. Koncert spojující elán nadějných muzikantů z řad našich žáků a zkušenosti našich absolventů a přátel školy opět přivedl do hlediště nejednoho nadšeného posluchače. Tentokráte byl celý večer tematicky laděn do světa stříbrného plátna. Do světa filmu.

Koncert zahájilo několik komorních souborů, které v letošním roce hájily barvy naší školy v soutěži komorních nástrojů s převahou smyčců. Pozornost diváků si hned v úvodu získaly takovými hity, jako je hudba ze seriálu Hra o trůny, či směsicí melodií z prostředí pohádek Disney. O tom, že máme na naší škole i výjimečné žáky všechny v sále jistě přesvědčil strhující výkon violoncellistky Barbory Švábové, která v letošním roce složila přijímací zkoušky na konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Smyčcový orchestr ZUŠ Zábřeh potom divákům ukázal, jak je to hezké, když spolu jako muzikanti dokážeme spolupracovat. Hřebem večera potom byl výstup Zábřežského komorního orchestru, který pod taktovkou pana učitele Františka Kolčavy navodil divákům dojem, že sedí v kině. Jejich mohutný zvuk melodií z filmů, jako třeba Pán prstenů totiž doplnila i videoprojekce záběrů z těchto děl.

Jsme rádi, že se tento koncert podařilo zorganizovat, děkujeme všem zúčastněným za úsilí do koncertu vložené a těšíme se již na příští rok s nadějí, že se opět v hojném počtu setkáme.