Koncert pěveckého oddělení 3. 4. 2024

04.04.2024

Ve středu 3. dubna 2024 se koncertní sál rozezněl nejpřirozenějším nástrojem každého člověka, který je jako jediný schopen spojení hudby a slova, lidským hlasem.

Představili se žáci pěveckého oddělení, kteří si pro posluchače připravili pestrý program. Bylo možné si vyslechnout repertoár napříč žánry od lidové písně přes klasické skladby až po hudbu současnou. Celý podvečer se nesl v příjemné atmosféře pěveckých výkonů, sounáležitosti zpěváků a podpory publika.

Nedílnou součástí byla i vystoupení komorní, která jsou posluchačsky velmi oblíbená. V úvodu zazněla lidová píseň Poděbradská brána, kterou s žáky připravil p. uč. Petr John, závěr patřil pěveckému sboru pod vedením p. uč. Lenky Hadové, který přednesl píseň Killing Me Softly.

Završením celého večera bylo malé překvapení – skladba, která reprezentuje pěvecké oddělení zábřežské ZUŠ společně s jejím maskotem Artíkem.