Koncert dechových nástrojů - Harmonie a přátelství v sále ZUŠ Zábřeh - 29.2.2024

18.03.2024

Ve čtvrtek 29. února ožil koncertní sál Základní umělecké školy v Zábřehu nevšedním duchem hudby a přátelství. Tento večer byl zasvěcen zvuku dechových nástrojů, kdy se na pódiu střetla mladá talentovaná generace ze tří různých hudebních škol ZUŠ Zábřeh, ZUŠ Šumperk a ZUŠ A. Kašpara Loštice.

Koncert byl nejen chválou pro hudbu, ale také pro vztahy a spolupráci mezi školami. Pódium zářilo energií mladých hudebníků, kteří se chopili různých dřevěných i žesťových dechových nástrojů.

Posluchači se mohli ponořit do rozmanitých zvukových zákoutí jak v sólových interpretacích, tak i ve vyvážených komorních sestavách. Každý tón s sebou nesl kus uměleckého vyprávění, které bylo těžké nevnímat.

Setkání dechových nástrojů okresu Šumperk již potřetí otevřelo své dveře mladým talentům, čímž se tato událost stala prostředím pro sdílení a oslavu hudby, ale také pro posílení pout mezi školami a mladými hudebníky.

Věříme, že tato setkání budou pokračovat i v budoucnosti, neboť v nich tkví síla spojitosti a uměleckého dědictví.