Jarní koncert žáků 21. 3. 2024

02.04.2024

21. března uspořádala ZUŠ Zábřeh Jarní koncert, na kterém vystoupilo šestnáct žáků od nejmenších po ty nejstarší. Různorodý program představil sólisty hry na klavír, kytaru a dechové nástroje, zpěvu a také žáky literárně-dramatického oboru. Klavír přednesl skladby Edvarda Griega, Mike Schoenmehla nebo vsadil na klasiku od Bedřicha Smetany. Jemné tóny kytary uvedly starou hudbu, ale i skladbu mladé skladatelské generace, kterou vystřídaly argentinské a španělské rytmy. Klarinety přenesly posluchače náročnými skladbami do období hudebního klasicismu. Zpěvačka vnesla do sálu odlehčení písní od známé interpretky Adele. Příjemným zpestřením se stal dvěma vstupy umělecký přednes, jenž přiměl posluchače k zamyšlení i pobavení. Žáci literárně-dramatického oboru také koncert uvedli a s diváky se v závěru rozloučili. Efektní a dramatickou hudební tečkou koncertu se stala skladba Jindřicha Felda s názvem Burleska v podání podmanivých tónů hoboje.

Děkujeme všem protagonistům, pedagogům i korepetitorům za přípravu příjemného setkání s uměním.