Jarní koncert 21. 3. 2023

27.03.2023

První jarní den přivítala naše škola tradičním koncertem žáků, který přilákal mnoho příznivců hudby z řad rodičů, kamarádů nebo přátel školy. Pro posluchače bylo připraveno šestnáct výstupů, jež byly barevné svým zvukem i výběrem žánru.

Klavírní oddělení zahájilo skladbou Ilji Hurníka, přidalo svěží šestiruční skladbu Roberta Vandala a náročné Chopinovo Nocturno cis moll. Dechové oddělení v podání klarinetu představilo skladbu Henri Rabauda a čtveřice lesních rohů zatančila svými nástroji charleston od Lowela Shawa. Kytara si vybrala do svého repertoáru renesančního skladatele Johna Dowlanda. Pěvecké oddělení přineslo repertoár klasicismu i soudobé autory. Pěvecký komorní sbor vnesl do sálu dobrou náladu tematickým Jarním kánonem a přidal spirituál Han me Down. Za smyčcové oddělení vystoupily housle se skladbami Edwarda Mollenhauera a svěží Perpetuo Mobile od Carla Bohma. Violoncello pohladilo posluchače skladbou Alexandra Arutiuniana a příjemné tóny smyčců zazněly i závěrem koncertu v podání smyčcového orchestru v náročné skladbě Jeffa Manokiana. Příjemným zpestřením byli i žáci literárně-dramatického oboru, kteří svými vstupy obohatili celý koncert.

Průvodního slova se ujala žákyně LDO Monika Peková.

Děkujeme žákům a pedagogům za příjemný umělecký zážitek.