4. Absolventský koncert 17. 5. 2023

26.05.2023

Ve středu 17. května se uskutečnil poslední ze čtyř tradičních absolventských koncertů, kterými žáci naší školy završili svoje studium na prvním nebo druhém stupni a jež jsou zároveň absolventskou zkouškou. Nejenže všichni úspěšně absolvovali, ale také připravili posluchačům příjemný podvečer plný hudby a slavnostní atmosféry. Keyboard zahájil koncert jazzem a hudebním tématem k seriálu Mr. Bean. Druhé vystoupení keyboardu se neslo v duchu klasiky, ale přineslo také filmovou hudbu. Isaak Berkovič a jeho Preludium bylo volbou klavírního vstupu. Velkým zpestřením byli absolventi oddělení bicích nástrojů, kteří vnesli do sálu dynamiku skladbou s názvem Polka Face a známou písní Easy Lover od Philla Collinse. Marie Rotterová nebo Madona zaujaly žákyně pěveckého oddělení, které si k interpretaci vybraly jejich písně. Zazněla také lidová píseň Kebych byla jahodů nebo Too Much To Ask od Nialla Horana. Trubky si připravily skladby s názvem Staří přátelé a Valčík skladatelů 19. století. Klarinet sáhl do repertoáru Wolfganga Amadea Mozarta. Hudba Erica Claptona a Eda Sheerana zazněla v interpretaci kytary. Zobcová flétna zazněla jak sólově, tak v duu s doprovodem violoncella a cembala. Krásnou tečkou bylo efektní Impromptu cis moll od Fryderyka Chopina v podání klavíru a taktéž náročný Koncert pro violoncello od Edwarda Elgara.

Gratulujeme absolventům a děkujeme za příjemný hudební zážitek.