Zápis do ZUŠ Zábřeh

3. Absolventský koncert 11. 5. 2023

17.05.2023

Čtvrteční podvečer potěšili své posluchače další absolventi hudebního oboru ZUŠ. Zcela zaplněný sál měl možnost zaposlouchat se do výstupů klavírního, dechového, pěveckého, smyčcového a kytarového oddělení. Program byl opět různorodý, každý návštěvník si určitě našel jemu odpovídající žánr.

Stále oblíbenějšími skladbami klavíristů jsou díla současných autorů, ale zazněl i náročný Valčík od Fryderyka Chopina, Sonatina od Antonína Dvořáka nebo známý Beethovenův Měsíční svit. Smyčce vsadily na Antonína Dvořáka, skladbu arménského skladatele Artěma Ajvazjana a obtížné Concertino v uherském stylu od Oskara Riedinga. Zpěv se nesl v duchu populárních písní autorů Jaroslava Wykrenta, Vladimíra Merhauta a Josepha Kosmy. Jemné tóny kytary představily autory Niccolu Paganiniho v Sonatině C dur a Tatianu Stachak s Pařížským waltzem. Klarinety si vybraly skladby od českých autorů 20. století. Berceuse od Gabriela Faurrého a Karavana Petera Ďuraše udělaly dojem na posluchače v podání saxofonu. Závěr koncertu patřil zobcové flétně, která vnesla do sálu příjemnou a slavnostní atmosféru. Sonátu Bohumíra Fingera doprovodilo cembalo s violoncellem. Úvodního a závěrečného slova se ujala Eliška Martináková.

Všichni absolventi mohou být spokojeni, protože se jim opět podařilo splnit hudební zkoušku se ctí. Děkujeme jim i jejich pedagogům za podařený koncert.