Vystoupení tanečního oboru ZUŠ Zábřeh 26.1.2020

14.02.2020

Dne 26. 1. 2020 v 17 hodin se v přeplněném kulturním domě uskutečnilo další vystoupení tanečního oboru ZUŠ. Pod vedením pana učitele Reného Kuzníka bylo připraveno celkem jedenáct tanečních čísel. Hned v úvodu mohli diváci zhlédnout videoklip, který přiblížil praktickou výuku na baletním sále ZUŠ. Autorkou klipu je Kateřina Jakešová, absolventka ZUŠ v oboru tanečním a výtvarném, která je v současné době studentkou Vizuální komunikace na Solent University v Anglii.

První číslo patřilo tanečnímu duetu. Kryštof Kolčava a Tereza Frýdová zatančili na píseň Toužím s českým textem Jiřího Škorpíka. Poté se představili nejmenší děti, které tančily v lidových kostýmech. Hudebním podkladem se stala umělecky hodnotná tvorba Jiřího Pavlici. U mladších tanečníků zaujalo číslo nazvané V hlavě, které vzniklo na motivy stejnojmenného animovaného filmu pro děti. Tanečníci měli těžký úkol, vyjádřit pocity a emoce. Vyspělejší tanečníci zaujali dějovým tancem, který nesl název Uvnitř je. Hlavní myšlenkou bylo, že bychom si měli vzájemně pomáhat, zejména v těžkých životních chvílích a situacích. Představení uzavírali nejvyspělejší tanečníci. Tanec Ve světle disponoval zajímavými světelnými efekty a železnými rekvizitami. Celé představení bylo završeno závěrečnou děkovačkou, kde se celkem devadesát účinkujících přišlo uklonit divákům.

I když se hudebními podklady pro tance stala převážně hudba moderní (např. Lewis Capaldi, Adele, Ludovico Enaudi), je na tanečním projevu žáků ZUŠ zcela evidentní profesionální průprava z klasického tance, kterou do Zábřeha přinesl René Kuzník.