• Významní skladatelé, jakými jsou W. A. Mozart, F. Chopin, L. van Beethoven, C. Debussy, P. Eben, S. Joplin, G. Gerschwin, ale také tvůrci současné populární hudby L. Einaudi, Yiruma, C. Cabello, M. Cyrus, to vše se linulo z klavíru v podání žáků ZUŠ Zábřeh.
    Byl totiž 24. květen, den, kdy se hudební škola otevřela všem. V prostorách vlakového nádraží proběhlo ZUŠ open – akce, kdy se základní umělecké školy z celé České republiky zapojily do tvorby programu pro širokou veřejnost. Tento projekt je především oslavou základních uměleckých škol, které představují nenahraditelné prostředí, ve kterém se děti setkávají s uměním a mají příležitost jej systematicky poznávat. Jsou proto unikátním zázemím pro rozvíjení kulturnosti české společnosti, což si oslavu zaslouží.
    Nejen na nádraží se notovalo. V celém Zábřehu se čtvrteční odpoledne proměnilo hudbou, divadlem a výstavami. Hudba zněla u Levandulové kavárny, v Lucerně, u Květinové síně na Valové, u Domu s pečovatelskou službou na Nerudově ulici, na náměstí Osvobození u Městského úřadu Zábřeh a prodejny Elektra Kalous a také před samotnou základní uměleckou školou. Malí i větší umělci prezentovali sami sebe a seznámili veřejnost s tím, jak to v „hudebce“ chodí. Nabídka byla bohatá. Podařilo se připravit osm stanovišť a žáci literárně-dramatického oboru se rozhodli pro návštěvu nedaleké obce Postřelmov, kde pobočka ZUŠ Zábřeh rovněž působí.

Top