• 14. a 15. 4. jsme se zúčastnili již podruhé krajské přehlídky Poděs Olomouc. Jde o soutěžní přehlídku, kde se o postup do celostátního kola Dětské scény ve Svitavách uchází pravidelně 10 nejlepších souborů z Olomouckého kraje.

    Loni jsme hráli krátkou komedii, letos jsme si připravili vystoupení s názvem „14 – 14 Přátelství napříč stoletími.“ Jedná se o vážný příběh, který nás ale zaujal na první přečtení. Kniha pojednává o Hadrienovi  a Adrienovi, což jsou dva třináctiletí kluci, kteří žijí ve Francii a mají podobné problémy ve škole, doma i s dívkami. Od sebe je dělí jen jedna věc: Hadrien žije v roce 1914 a Adrien v roce 2014. Jejich osudy se propojí, když si začnou díky kouzlu posílat dopisy. Nejdříve vůbec netuší, že jejich dopisy putují časem. Když si Adrien uvědomí, že Hadrien žije v minulém století, rozhodne se ho varovat – blíží se první světová válka a jeho kamarád se musí za každou cenu ukrýt!           

    Na Poděsu jsme hráli ve výborné formě a sklidili jsme zasloužený potlesk. Naše představení bylo navrženo do výběru na národní přehlídku.

Top