• Květnovou vernisáž připravila v hlavní síni galerie malířka Vendula Mandíková a v minigalerii žáci Základní školy a Mateřské školy Rovensko.

Vendula Mandíková je sympatická a skromná výtvarnice. Podle slov, která o sobě v soukromí panu Mackovi, kurátorovi výstav, prozradila, je malování jejím celoživotním snem, který si začala plnit od roku 2005 v kurzech uměleckého centra v Praze. Výstava v Zábřehu s názvem Snění je jejím malířským křtem. Návštěvníci galerie projdou výběrem autorčiny tvorby, jejímž základem je převážně malba. Obrazy představují různorodou tematiku a jsou tvořeny různými technikami. Autorce učaroval především hyperrealistický portrét, se kterým v současnosti právě začíná.

Velmi bohatý byl tentokrát i kulturní program, v němž se vystřídal komorní sbor Základní umělecké školy Zábřeh pod vedením paní učitelky Grúzové, který přednesl převážně lidové písně, a děti ze Základní školy a Mateřské školy Rovensko. Ty měly připravené dva krátké vstupy, děti z mateřské školy zpívaly, žáci základní školy rozezněli krásné prostory galerie také zpěvem, hrou na flétnu i recitací prózy, která návštěvníky pobavila a příjemně naladila. Program podkreslil obsah výstavy dětských prací, jejíž náplní je především radost z tvoření, fantazie a hra s barvou i technikami. Práce i vystoupení dětí mateřské školy uvedla paní učitelka Alice Šínová, celou školu potom krátce představila ředitelka školy Gabriela Kubíčková.

1. června bude k vidění opět malba, a to obrazy malíře Josefa Balka a v minigalerii práce žáků ZŠ Školská.

Srdečně zveme všechny zájemce!