• Ve čtvrtek 1. března dala Galerie Tunklův dvorec již podruhé příležitost mladým talentům. Na vernisáži představili své práce žáci a studenti zábřežských základních škol, gymnázia a základní umělecké školy. Připravili návštěvníkům výstavy pestrý výběr maleb, kreseb, grafik, fotografií a módních návrhů. Tato díla nejsou školními pracemi, ale autorskou tvorbou, díky čemuž působí celá výstava velmi svěže. Mladé autory podpořila kulturním programem žákyně ZUŠ Zábřeh Eliška Štanclová, která si návštěvníky získala svým jemným a podmanivým zpěvem.

V dubnu přijal pozvání fotograf Vladko Chmela, jehož výstavu bude provázet prof. Jindřich Štreit. V minigalerii budou vystavovat výtvarné práce děti z Mateřské školy Zahradní Zábřeh. Vernisáž se bude konat 5. dubna.

Srdečně zveme