Zápis do ZUŠ Zábřeh

Seminář metodiky hry na lesní roh 12. 11. 2019

17.11.2019

       Na základě dlouhodobé spolupráce dechového oddělení s pedagožkou a hráčkou na lesní roh paní Jitkou Svobodovou jsme 12. listopadu 2019 uspořádali v prostorách naší školy seminář „Metodika hry na lesní roh“.

       Paní Svobodová dlouhodobě působila na postu 1. hornisty v symfonických orchestrech v Praze a Pardubicích a jako pedagožka například na Konzervatoři v Teplicích.
       Nabídka semináře s paní Svobodovou oslovila kolegy ze ZUŠ v Šumperku, Šternberku i Němčicích na Hané, čímž vzniklo obohacující setkání pro pedagogy i pro zúčastněné žáky.
       Jak píše zúčastněný kolega: „Děkuji organizátorům a paní Jitce Svobodové za velmi zdařilý a přínosný seminář. Její zkušenosti a zajímavé postřehy v práci s nátiskem, dýcháním, postojem při hře atd. byly pro mě obohacením a doufám, že nezůstane jen u jednoho semináře.“
       Budeme rádi pokračovat v metodické osvětě hry na lesní roh, vždyť naše škola patří k jedněm z mála, kde se studiu na lesní roh věnuje stále více žáků. V letošním roce je to již jedenáct hráčů, přičemž běžný počet na ostatních školách je jeden až dva studenti.
       Děkujeme paní Jitce Svobodové za neutuchající zájem a odbornou spolupráci a těšíme se na další setkání.

                                                                                                                                                                                                                                          Blanka Pavlíková