Zápis do ZUŠ Zábřeh

Seminář Improvizace s Martinou Komínkovou 8.4.2024

06.04.2024

Improvizace ve výuce na základních uměleckých školách je jedním z těch prvků, které dokáží otevřít dveře k neomezené kreativitě a hudební svobodě.

8. dubna jsme měli tu vzácnou příležitost zúčastnit se semináře vedeného výjimečnou lektorkou a talentovanou flétnistkou Martinou Komínkovou, který nám přinesl nejen nové poznatky, ale také inspiraci a radost z hudby.

Dopolední setkání učitelů dechových a smyčcových nástrojů se neslo ve znamení základních kamenů tvorby improvizace. Martina Komínková nás provedla světem improvizace s nadšením a profesionalitou, které bychom si mohli jen přát. Její vášeň pro hudbu a schopnost přenášet své znalosti nás naplnila energií a touhou objevovat nové možnosti ve výuce.

První část odpoledne patřila mladším dětem, které měly možnost nejen hrát si se zvuky, ale také vytvořit vlastní hudební příběh. Bylo úžasné sledovat, jak se jejich tvůrčí mysl rozvíjí. Pod vedením paní Komínkové se staly skutečnými malými skladateli a interprety, a to vše s radostí a úsměvem na tváři.

Pro starší žáky pak byl připraven ještě hlubší ponor do světa improvizace. Pracovali v rámci pentatoniky a experimentovali s looprem. Bylo zajímavé sledovat, jak se jejich hudební představy mění a jak nacházejí nové způsoby vyjádření skrze své nástroje. Díky otevřenosti a podpoře lektorky se neobávali chyb a cítili se součástí společně vytvořeného hudebního díla.

Celý den s Martinou Komínkovou byl plný hudby, radosti, inspirace a nových poznatků. Její vášeň a oddanost hudbě jsou nakažlivé a my jsme si odnesli nové techniky a přístupy, ale také vzácný pocit spojení s hudební komunitou. Děkujeme, že jste s námi sdílela své znalosti a vášeň, a těšíme se na další setkání plné hudby a inspirace.