Zápis do ZUŠ Zábřeh

Podzimní koncert

02.12.2022

Podzim hraje krásnými barvami a stejným způsobem toto období představili žáci ZUŠ prostřednictvím svých nástrojů na koncertě 22. listopadu.

Hudební barvy zazněly v podání klavíru, klarinetu, lesního rohu, kytary, violoncella, zobcové flétny a zpěvu. Malí i velcí interpreti předvedli s radostí první výsledky práce v tomto roce a svými výkony určitě posluchače potěšili. Klavíristé si vybrali do svého programu skladby oblíbeného Williama Gillocka, Petra Ebena, Luboše Fišera nebo Samuela Majkapara. Dechové nástroje zvolily klidné melodie staré hudby. Energii a veselou náladu zavála do koncertního sálu píseň Vlak s prvky hudební teorie, kterou zazpíval Tadeáš Přikryl, a španělské rytmy v klavírním podání Jana Tinkla. Housle zařadily do programu skladbu Bély Bartóka a violoncello zazářilo Variací na slovenskou lidovou píseň v podání Barbory Švábové. Velmi náročnou skladbu Fantaisie-Impromptu Fryderika Chopina přednesl Jan Roller, který velmi citlivým a technicky vyspělým výkonem zakončil celý koncert.

Děkujeme vše protagonistům za příjemný večer a srdečně zveme na Adventní koncert, který se uskuteční 4. 12. opět v koncertním sále ZUŠ.