Koncert žáků dechových oddělení ZUŠ okresu Šumperk 12. 11. 2019

19.11.2019

       Zábřežská ZUŠ přivítala 12. 11. 2019 na velkém okresním koncertu kromě svých studentů také žáky ze ZUŠ Šumperk a ZUŠ Loštice. Během celého večera vystoupilo 35 muzikantů, kteří si pro svůj umělecký směr zvolili právě dechové oddělení.

       ZUŠ Loštice k nám do Zábřeha přijela se dvěma žesťovými soubory a dvěma hráči na příčnou flétnu. Za šumperskou školu se na podium postavil flétnový kvartet a několik sólistů. Na domácí půdě se představili taktéž naši žáci, kteří sólově vystoupili ve hře na dřevěné a žesťové dechové nástroje. V závěrečném čísle mohli dokonce posluchači slyšet propojení obou těchto skupin spojených s rytmikou a choreografií. Parta nadšených hráčů, již pod vedením p. uč. Veroniky Kolářové nacvičovali mimo své vlastní hodiny tuto hudbu spojenou s tancem, přišla na podium v barevných ponožkách. Diváci je po výkonu odměnili bouřlivým potleskem, který si vystupující pro svou délku mohli vychutnat hned dvakrát.

       V rámci tohoto koncertu proběhlo také setkání učitelů dechových nástrojů, kteří v klidné a přátelské atmosféře plánovali další okresní představení. Organizace se tentokrát ujme ZUŠ Šumperk a navrhovaný termín směřuje do období jarních měsíců.