Zápis do ZUŠ Zábřeh

Koncert žáků dechových oddělení ZUŠ okresu Šumperk 12. 11. 2019

19.11.2019

       Zábřežská ZUŠ přivítala 12. 11. 2019 na velkém okresním koncertu kromě svých studentů také žáky ze ZUŠ Šumperk a ZUŠ Loštice. Během celého večera vystoupilo 35 muzikantů, kteří si pro svůj umělecký směr zvolili právě dechové oddělení.

       ZUŠ Loštice k nám do Zábřeha přijela se dvěma žesťovými soubory a dvěma hráči na příčnou flétnu. Za šumperskou školu se na podium postavil flétnový kvartet a několik sólistů. Na domácí půdě se představili taktéž naši žáci, kteří sólově vystoupili ve hře na dřevěné a žesťové dechové nástroje. V závěrečném čísle mohli dokonce posluchači slyšet propojení obou těchto skupin spojených s rytmikou a choreografií. Parta nadšených hráčů, již pod vedením p. uč. Veroniky Kolářové nacvičovali mimo své vlastní hodiny tuto hudbu spojenou s tancem, přišla na podium v barevných ponožkách. Diváci je po výkonu odměnili bouřlivým potleskem, který si vystupující pro svou délku mohli vychutnat hned dvakrát.

       V rámci tohoto koncertu proběhlo také setkání učitelů dechových nástrojů, kteří v klidné a přátelské atmosféře plánovali další okresní představení. Organizace se tentokrát ujme ZUŠ Šumperk a navrhovaný termín směřuje do období jarních měsíců.