Vernisáž GTD 3. ledna 2019

08.02.2019

Z Moravy do Čech, takto se nazývá první výstava v novém roce 2019, kterou v hlavní síni Galerie Tunklův dvorec připravila příbramská výtvarnice Jarmila Maršálová. Své obrazy představila na vernisáži 3. ledna. Maluje převážně akrylovými barvami, ale v budoucnu by se chtěla zaměřit především na malbu olejem. Ve své tvorbě, které se věnuje několik let, využívá geometrických tvarů, jsou zde patrné jak prvky expresionismu, tak náznaky impresionismu a u všech technik převládá styl naivního umění. Paní Jarmila říká: „Učím se malbu vnímat jiným pohledem než dosud a zdokonaluji se v nových technikách. V mých obrazech uvidíte, co jinde nenajdete, a co neumím namalovat, si prostě vymyslím. Miluji to čárování, když mi samo nebe vede ruku, pastelky a štětce. Je to pro mě nový životní směr a zároveň úžasný relax“.

V minigalerii pak představuje práce dětí Mateřská škola Strejcova v Zábřehu, která spolupracuje s galerií již pravidelně. Inspirující výstavu, školku i kulturní vystoupení pěveckého sboru představila paní ředitelka Bronislava Jurka Karafiátová. Atmosféru čtvrtečního dopoledne doplnilo svěží vystoupení žesťového kvintetu ZUŠ Zábřeh pod vedením učitele Lukáše Václava.

7. února v 17.00 hodin se uskuteční vernisáž obrazů zábřežského malíře Kamila Soboty. Jeho obrazy budou tentokrát vystaveny i v minigalerii.

Srdečně zveme.