Koncert dechového oddělení 16. dubna 2019

16.04.2019

V úterý 16. dubna se jako každý rok na jaře uskutečnil v sále ZUŠ Koncert dechového oddělení. Představila se celá škála dechových nástrojů, které toto oddělení může nabídnout. Slyšet jsme mohli děti nejmenší, hrající na zobcové flétny, ale i žáky starší, kteří nám zahráli na příčné flétny, klarinety, hoboj, lesní rohy, trubky, pozouny a tubu. Jejich výkony nebyly jen sólové, ale byly i součástí různých komorních uskupení, např. sexteto lesních rohů ze třídy Blanky Pavlíkové, pozounový kvartet ze třídy Lukáše Václava, flétnové soubory s doprovodem kytar a bicích nástrojů ze třídy Veroniky Kolářové nebo žesťový kvintet ze třídy Lubomíra Vepřka. O krásné zpestření večera se postarala Barbora Frýdová se svou učitelkou Karolínou Mynářovou, která představila dvěma písněmi vůbec poprvé v historii naší ZUŠ jeden z největších dřevěných dechových nástrojů fagot. Žáci i učitelé byli odměněni obrovským potleskem, což je pro naše oddělení povzbuzení pro další práci a přípravu koncertů.