I. koncert absolventů - 17. dubna 2019

17.04.2019

Prvních sedmnáct absolventů hudebního oboru složilo 17. dubna úspěšně závěrečnou zkoušku na koncertě pro veřejnost. Čtrnáct žáků absolvovalo sedmý ročník prvního stupně, tři čtvrtý ročník stupně druhého. Klavíristi, kterých účinkovalo na koncertě nejvíce, si vybrali skladby známých jmen, jakými jsou Bedřich Smetana, Fryderyk Chopin nebo rakouský skladatel a pianista Sergej Bortkiewicz. Pro své jazzové skladby je oblíbený Milan Dvořák a soudobí autoři Jan Kmiťová, Julián Orlický či Ludo Kuruc. Dechové oddělení představilo dva absolventy. V podání klarinetu zazněla skladba Zdeňka Fibicha a na pozoun přednesla náročnou skladbu Arthura Pryora žákyně druhého stupně. Smyčcové oddělení připravilo první absolventku violy, která si vybrala skladbu Arcangela Corelliho. Kytarové oddělení zaujalo nejen sólovým výstupem absolventa druhého stupně, ale také kytarovými duety skladeb klasického kytarového repertoáru. Pěvecké oddělení sáhlo po žánrech modernějších. Zazněly písně Christiny Peri, Jessie J, Kacey Musgraves nebo Adele. Všichni účinkující zvládli závěrečnou zkoušku velmi dobře a patří jim zasloužená gratulace.