• Poslední měsíc v roce 2018 zaplnily hlavní síň Galerie Tunklúv dvorec obrazy malířky a fotografky Zdeňky Josefiny Trnečkové. Představila je příznivcům umění na vernisáži 6. prosince. K vidění jsou malby s abstraktními, téměř pohádkovými motivy skrývajícími mnoho příběhů. Malířka svá díla nepojmenovala a nechává na každém, co mu jeho fantazie o díle vypoví. Zdeňka žije a tvoří v Prostějově, kde je současně kurátorkou v Art-kavárně Avatarka. Soukromě vyučuje malbu, tvoří šperky a také se věnuje charitativní činnosti. Uspořádala mnoho výstav, tiskem vyšla její publikace Figurální tvorba umělců Olomouckého kraje 1900 – 2010.

V minigalerii vystavují žáci 1. a 2. stupně Základní školy a Domů dětí Krasohled Severovýchod Zábřeh. Výstavu, kterou připravoval pedagog Jan Knitl, tvoří převážně abstraktní práce, na kterých je patrná odvážná fantazie dětí.

K celkové atmosféře vernisáže přispělo téměř již tradiční vystoupení Komorního smyčcového orchestru Zábřeh, který naladil návštěvníky na adventní čas a blížící se vánoční svátky.

Na vernisáži 3. ledna 2019 představí naivní obrazy Jarmila Maršálová. V minigalerii budou k vidění práce dětí z Mateřské školy Strejcova Zábřeh. Výstava potrvá do 31. ledna.