• 1. listopadu zahájili žáci klavírního oddělení ZUŠ Zábřeh vernisáž obrazů pedagoga Jana Knitla. K vidění jsou abstraktní a některé technicky působící grafiky. Pan Knitl je učitelem výtvarky současně v ZUŠ a v Základní škole a Domě dětí Krasohled Zábřeh. Sám říká, že jeho obrazy jsou jakýmsi vizuálním djingem. Inspiruje se médii a z těchto nápadů potom vznikají zajímavé koláže. Jedním z témat se stala rychlobruslařka Martina Sáblíková. Dále jsou v galerii k vidění technické obrazy, jež jsou zvětšeninami různorodého biologického materiálu pomocí mikroskopu. Velmi originálním nápadem je tzv. recyklace původního obrazu, jak dílo nazval autor, který také celou výstavu neotřelým způsobem okomentoval.

V minigalerii vystavují své práce žáci 2. stupně Základní školy Boženy Němcové. Výstavu připravila paní učitelka Alžběta Navrátilová, které tentokrát pomáhali samotní žáci a zapojili se do instalace svých výtvorů. Výstava je opět průřezem různých témat, stylů a technik. Boženka si také připravila kytarové a pěvecké vystoupení v podání manželů Dominika a Anny Kolčavových.

Výstava potrvá do 30. listopadu.

V prosinci budou v hlavní síni vystaveny obrazy Zdeňky Josefiny Trnečkové

a v minigalerii práce dětí Základní školy a Domu dětí Krasohled v Zábřehu. Vernisáž se uskuteční 6. prosince v 17.00 hodin.