• 4. července se uskutečnila v Galerii Tunklův dvorec poslední vernisáž školního roku 2017/2018. Výstavu připravil malíř Pavel Alexandr Taťoun, který ji nazval Výběr z díla – převážně z cest planetou. Práce jsou inspirovány jeho cestami po světě, kde studuje faunu a flóru. Malířství se věnoval od dětství. V 70. letech navštěvoval ateliér scénografa Mikuláše Matrona v Praze. Tvoří v abstraktivně surrealistickém vidění a je také ilustrátorem. Vernisáž doplnilo hudebním vystoupením smyčcové duo sourozenců Alžběty a Dominika Kolčavových. V minigalerii zůstávají výtvarné práce žáků Základní školy Školská Zábřeh.

Po prázdninách 6. září přijede do Zábřehu vystavovat obrazy výtvarník Miroslav Mlynář.

V minigalerii budou k vidění práce žáků ZŠ a MŠ Jestřebí.

Srdečně zveme