• Hned dva umělci připravili výstavu s názvem Krajina klidu, jejíž vernisáž se konala 7. června. Josef Balek a Hana Mňuková rozzářili výstavní síň něžnými malbami a kresbami krajinek, květinových motivů nebo figurální tematikou. Josef, nebo také Pepíno Balek, je od roku 2017 prezidentem ArtFestu – mezinárodního veletrhu výtvarného umění v Českých Budějovicích. Založil internetové sdružení umělců Čech, Moravy a Slovenska, které čítá již 150 umělců. Techniku malby olejem vystřídal po 18 letech v roce 2016 za akvarel. Vystavoval v Albánii, italském Fabrianu a Spojených arabských emirátech. Účastnil se více než 140 výstav v Čechách, Německu, Rakousku, Holandsku, Francii a také na Slovensku. V roce 2012 mu bylo uděleno 2. místo za techniku oleje na „Grand Prix International des Créateurs du Síécle La lavoire.“

Hana Mňuková říká, že maluje jen tak, pro radost ze života, a malováním obrazů si plní svůj celoživotní sen. Je ráda upatlaná od barviček, studuje různé výtvarné techniky, jezdí na kurzy a ráda poznává nové výtvarníky.

Chodbu galerie oživili svými pracemi žáci Základní školy Školská. Ti se zapojili také do kulturního programu recitací a zpěvem. Hlavní kulturní program vernisáže měla v režii skupina Allegro band Zábřeh.

4. července vystaví své obrazy Pavel Alexander Taťoun. Výstava bude mít název: Výběr z díla – převážně z cest planetou. Výstava potrvá do 28. července.

Srdečně zveme