• Nejlepší je říci, že se Vám představí tanec 21. století, který má rozhodně jinou podobu, než jsme zvyklí. Může například přinášet nehudební doprovod, který se zakládá jen na zvucích nebo jiné pohybové řeči těla, nebo má modernější využití techniky či použití nepochopitelných rekvizit v taneční kompozici. V uměleckém světě 21. století není důležité, aby umění vyniklo jako hodnota krásy, ale umění je to, že můžeme někoho šokovat či spíše přivést k nějaké myšlence.“ Těmito slovy zahájil René Kuzník vystoupení, které připravil se svými žáky pro základní a střední školy, ale také pro veřejnost.

    Diváci se dozvěděli, že vedle různých stylů tance 21. století vznikají jiné typy pohybu, jakým je například floor work, který přináší nové způsoby využití podlahy. Publikum vidělo i ukázku tance s podlahou, což je vlastně změna vztahu těla s gravitací a vyžaduje, aby tanečníci navazovali mezi vyššími a nižšími úrovněmi (vstup a výstup z podlahy). Toto provádění kontaktních pohybů na zemi vyžaduje velkou fyzickou sílu a pružnost. Ve videoukázkách byla představena díla soudobých choreografů např: španělské choreografky Roser López Espinosa, Ohada Naharina, který působí v izraelské taneční skupině Batsheva Dance Company, nebo byl zmíněn i nejlepší tanečník dneška Alexander Polunin.

    Na vystoupení žáci ZUŠ předvedli sedm náročných tanců. Při vystoupení bylo využito profesionální technické vybavení ZUŠ – cyklorama, divadelní tyl, led světla. Mladí tanečníci měli také možnost natočit v krásných kostýmech dva videoklipy, které byly na vystoupení promítány. K jejich realizaci významně přispěl bývalý žák školy Ondřej Hošek. K velkému efektu celého vystoupení přispěly originální kulisy.

    Celé představení bylo progresivní, nabité nápady a energií, pro žáky ZUŠ velmi motivující.

Top