• Součástí zábřežského Welzlování se stala tentokrát i Galerie Tunklův dvorec. Vernisáž 1. února zahájila výstavu fotografií Martina Strouhala, který zde představil snímky, které vznikaly během jeho dvanáctiletého putování po stopách polárníka a zábřežského rodáka Eskymo Welzla. Jeho obdivuhodné cesty a výpravy objasnily dosud neověřené historky o místech, kde se Welzl pohyboval.

Dokumentují faunu, flóru i obyvatele, kteří žijí v dalekých končinách. Z rukou Zdeňka Davida obdržel Martin Strouhal za svoje zásluhy čestný titul welzovatele. Výstava potrvá do 25. února.

V minigalerii jsou k vidění díla malých malířů z Mateřské školy Strejcova v Zábřehu, kteří se předvedli nejen svým výtvarným uměním, ale zapojili se i do kulturního programu. Svůj repertoár předvedl pěvecký sbor Hlásek pod vedením paní ředitelky Bronislavy Karafiátové.

Hlavního kulturního programu se zhostil kytarista Richard Baksevanidis a zpěvačka Klára Drlíková.

V březnu dostanou příležitost vystavovat své práce talentovaní žáci a studenti zábřežských škol.

Vernisáž se uskuteční 1. března. V minigalerii vystaví práce děti z Mateřské školy Pohádka Zábřeh.

Srdečně zveme