• 7. prosince nabídla Galerie Tunklův dvorec své výstavní prostory hned sedmi výtvarníkům společenství s názvem Naslise. Vedle této výstavy vznikl ve spolupráci s městem Zábřeh netradiční stolní kalendář Zábřeh v obrazech 2018, kde lze najít čtrnáct z vystavených obrazů v podobě samostatných pohlednic. Slavnostní vernisáž probíhala i za přítomnosti starosty města Františka Johna, který nový kalendář představil a také rozvinul své myšlenky o tom, jak vnímá Zábřeh a jak důležitým místem by měl být pro každého domov.

Výtvarná skupina NASLISE vznikla v roce 2014 při jednom z mnoha setkání v příjemném prostředí Kabinetu grafiky – Galerie Kafe v Rovensku.  Její členové, ač každý trošku jiný, mají společnou touhu výtvarného vyjadřování a také lásku k regionu, ve kterém působí. Pravidelně se scházejí v útulném prostředí rovenské galerie, hodnotí svá výtvarná díla a také plánují příští výstavy. Vedoucím zakladatelem společenství je František Krňávek, který také celou skupinu představil. Dalšími členy jsou Petr Kučera, Josef Baslar, Jaromíra Posmýková, Antonín Štefurák, Iva Zamykalová a nově Ivana Strouhalová.

Jejich obrazy představují známé části Zábřeha. Výtvarníci je ztvárnili technikami malby olejem, pastelem, akrylem a zajímavou technikou voskové batiky. Nechybí ani fotografie.

Minigalerie ožila tentokrát výtvarnými pracemi žáků Základní školy a Domu dětí a mládeže Severovýchod Zábřeh. Výstavu vyspělých prací představila paní učitelka Jana Ucekajová a o škole promluvila paní ředitelka Markéta Bartášková s pozváním na den otevřených dveří 20. prosince.

Slavnostní atmosféru podtrhlo i vystoupení zábřežského komorního smyčcového orchestru pod vedením dirigenta Milana Plodka.

4. ledna zahájíme rok 2018 výstavou obrazů úspěšného malíře Aleše Jirouška.

Srdečně zveme a zároveň přejeme krásné Vánoce a vše nejlepší v novém roce 2018.