• Adventní koncert ve sv. Barboře – čas ztišení a vděčnosti.

   

  Zábřežská ZUŠ připravila 10. prosince 2017 tradiční adventní koncert svých žáků.

  Kostel sv. Barbory se nejprve rozezněl tóny barokních skladeb v podání žesťového kvarteta ve složení Šimon Nesporý, Marek Blaha, Adam Azzani a Vojtěch Krmela. Adventní písně pak byly provedeny sólisty a komorním sborem uč. Evy Grúzové. Varhany se rozezněly v slavnostním Preludiu g moll R. Gaara v podání Jakuba Haltmara a v kontrapunktické improvizaci Františka Dvořáka na adventní píseň Co již dávní proroci. Jako sólisté se představily klavíristky Martina Lakomá a Klára Domluvilová, flétnistka Klára Körnerová. Renesanční Ballet Michaela Praetoria zahrály na keyboard Barbora Diblíková a Adéla Ulrichová. Nápadité byly i skladby v podání komorních seskupení – příčná flétna Adély Burešové a violoncello Jakuba Smékala přednesly Sicilianu Es dur J. S. Bacha, komorní trio Anna Nováková, Rozálie Švubová a Lenka Schwabová zase známý Canon in D J. Pachelbela. Dojemně se klenbou nesl známý Bachův Air v podání smyčcového kvartetu, který tvoří Anna Nováková, Kristýna Hojgrová, Alexandra Balcárková a Adéla Poláchová.

  Koncert uzavřela oslavná píseň Amazing Grace a spirituál Gonna Be Great Day v podání pěveckého sboru Jasmín pod vedením uč. Lenky Hadové.

  Sváteční slovo Evy Vurstové představilo Advent nejen jako čas ztišení v naší uspěchané době, čas hledání odpovědí na životní otázky, ale především jako čas vděčnosti za narození Ježíše, který nám ukázal skutečné hodnoty – lásku, která si nepřivlastňuje, ale dává, která neslibuje, ale koná…

  Žáci a pedagogové ZUŠ věří, že koncert přispěl ke sváteční předvánoční atmosféře.

Top