• 2. listopadu se uskutečnila v Galerii Tunklův dvorec vernisáž výstavy velkoformátových fotografií s názvem Rally Dakar. Autorem profesionálních snímků je zlínský rodák Ondřej Záruba, pro něhož je fotografování velkou zálibou, kterou skloubil také s cestováním. V roce 2013 vyrazil fotografovat největší maratonskou soutěž světa off-road vozidel a motocyklů – Rally Dakar, konanou v krajích Jižní Ameriky. V následujících letech vozil domů do Zlína stovky překrásných snímků i dramatických zážitků, které se rok co rok staly obsahem atraktivních knižních publikací vydávaných Ondřejem Zárubou ve vlastní režii. Fotografuje také exotické krajiny, divokou přírodu a způsob života obyvatel, kteří v ní žijí. Vytvořil zdařilé kolekce fotografií ze života světových metropolí, jakými jsou Paříž, Toronto či Havana.

Příjemnou atmosféru listopadového podvečera vytvořila svou hudbou mladá skupina Blackbirds, jejímiž členy jsou zpěvačka Vendy Pumprlová, saxofonista Pavel Kolář, baskytarista Pavel Smoroj, za piano usedl Pavel Doubrava a za bicí Adam Steidl.

7. prosince budou prostory galerie k dispozici společenství výtvarníků Naslise. Výstava má název Zábřeh v obrazech a její součástí bude prezentace kalendáře „Zábřeh v obrazech 2018‘‘. V minigalerii bude vystavovat práce žáků Základní škola a Dům dětí a mládeže Krasohled Severovýchod Zábřeh.

Srdečně zveme