•      Ve čtvrtek 8. 6. 2017 se konal vůbec první koncert smyčcového oddělení. Připravený repertoár byl velmi pestrý. Během přípravy koncertu spolupracovalo smyčcové oddělení nejen s oddělením pěveckým, dechovým, klavírním či kytarovým, ale také se zapojily nástroje bicí. Publikum mohlo slyšet jak skladby klasické, tak například filmovou hudbu.

Koncert byl zahájen vystoupením nejmladšího smyčcového souboru, který přednesl skladbu La Valse od skladatele Yanna Tiesrena. Tato kompozice zazněla ve filmu Amelie z Montmartru. Jako další vystoupilo trio ve složení housle, violoncello, klavír, které za doprovodu bicích nástrojů zahrálo úvodní skladbu z filmu Hra o trůny. Následovala známá píseň Like an Angels Passing Through My Room, kde byl zpěv doprovázen smyčcovým kvartetem a klavírním doprovodem. Závěr první poloviny koncertu byl završen velice efektní písní Mezi horami od známé skupiny Čechomor. Tato píseň zazněla ve velmi pestrém obsazení zpěv, sólové housle, smyčcový kvartet, basová kytara a bicí nástroje.

Po krátké pauze následovalo vystoupení Zábřežského smyčcového orchestru, do jehož řad byli zapojeni i žáci smyčcového oddělení. Pod vedením dirigenta Milana Plodka se za doprovodu orchestru představili jako sólisté někteří žáci školy. Na violu přednesla skladbu G. F. Telemanna Adéla Poláchová, Mozartovo Exultate Jubilate zazpívala Zuzana Štanclová, zazněla také Dětská symfonie, kde sólově vystoupili žáci dechového oddělení. V průběhu koncertu panovala v sále velmi příjemná atmosféra.

Koncert hodnotíme jako velmi zdařilý a chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat za spolupráci všem, kdo se na jeho přípravě a průběhu podíleli.