•      1. června se uskutečnila v Galerii Tunklův dvorec tak trochu netradiční vernisáž. Hlavní síň totiž zaplnili svými výtvarnými pracemi talentovaní žáci a studenti zábřežských škol. Tímto nápadem chtěl kurátor výstav Josef Macek dát příležitost nadějným mladým výtvarníků, aby ukázali svůj talent, a měli tak možnost prezentace. K vidění jsou práce žáků Základní školy a Domu dětí a mládeže Krasohled Severovýchod Zábřeh, ZUŠ Zábřeh, Střední školy sociální péče a služeb Zábřeh a Gymnázia Zábřeh. Galerie ožila mladou, nevázanou a originální tvorbou. Oko diváka se může potěšit nejen malbou a kresbou, ale také fotografiemi a kombinací všech těchto stylů. Protagonisty výstavy představili jejich pedagogové a zároveň jim popřáli hodně úspěchů a chuti do dalších výtvarných aktivit. Příjemnou náladu navodila mladá hudební skupina, která uvedla autorské skladby Richarda Baksevanidise, vedoucího souboru.

Na výstavu se můžete těšit i v létě. Malbu bude vystavovat Petr Herzig. Vernisáž se tentokrát uskuteční v pátek 7. července. V minigalerii zůstávají práce dětí ze Základní školy Školská Zábřeh.

Srdečně zveme