•        Opět se přiblížil zápis do základní umělecké školy a s ním tradiční prohlídka všech oborů pro předškoláčky z MŠ ze Zábřeha i okolí. Dětí se ve dvou dnech, 22. a 23. května 2017, sešlo přes dvě stě.

První kroky je zavedly do koncertního sálu, kde se jim představily hudební nástroje, každý i s malou ukázkou. Děti tak poznaly kytaru, klavír, housle, flétnu i klarinet a violoncello, poté byly rozděleny do skupinek a postupně navštívily další oddělení. V sále LDO si zahrály prdelačku a na medvídky, ve výtvarce se seznámily s výtvory žáků na téma Alhambra, které potom bude možno zhlédnout na výstavě v červnu. Nevynechaly samozřejmě ani ukázky klasických a moderních tanců ve velkém zrcadlovém sále, kde se jim představila i krásná baletka na špičkách. Samy si vyzkoušely lehké kroky lidových tanců. Letos poprvé byla příležitost prohlédnout si učebnu nauky o hudbě, kde si s paní učitelkou zahrály na zajíčky, zvládly několik rytmů a poznávaly Orffovy nástroje.

Děti se inspirovaly a snad se s některými potkáme u zápisu, který bude na naší ZUŠ za pár dní. Těšíme se na ně!