• Májovou výstavou potěší příznivce výtvarného umění žamberský rodák Jan Polanský. Nejoblíbenější autorovou technikou je olejomalba, neboť skýtá nejširší možnosti v barevnosti i zachycení světla. Malování je pro Jana Polanského velkým koníčkem, u plátna tráví mnohé večery. Množstvím námětů je výstava bohatá, k dominantním však patří osobitá vyobrazení zvířat v teplých barevných odstínech.

Vernisáž výstavy zahájila houslovým vystoupením Aneta Kladivová za klavírního doprovodu Martiny Valentové. Obě vyučují v Základní umělecké škole Zábřeh. O kulturní program se podělily s dětmi ze Základní školy Školská Zábřeh, které vystoupily s přednesy básní. Žáci této školy vystavují své práce s převážně jarní optimistickou tematikou v přilehlé minigalerii. Školu i výstavu představil Mgr. Miloš Lachnit.

Pro měsíc červen se připravuje výstava prací talentovaných žáků zábřežských základních škol, k nimž se připojí i základní umělecká škola. Minigalerie bude patřit MŠ Zahradní Zábřeh.

Srdečně zveme 1. června v 17.00 hodin