• Velký hudební maraton byl v sobotu 1. dubna k vidění i slyšení v KD Zábřeh. Soubory a orchestry z Olomouckého kraje se v dopoledních hodinách účastnily Krajského kola Národní soutěže základních uměleckých škol ve hře jazzových a ostatních souborů, odpoledne patřilo dechovým orchestrům. Přijelo 15 těles, přičemž největší orchestr čítal téměř 70 členů. Celkem se na pódiu vystřídalo 438 mladých hudebníků.

ZUŠ Zábřeh reprezentoval jazzový soubor Junior big band pod vedením Lukáše Václava a Dechový orchestr pod taktovkou Lubomíra Vepřka. Velký sál kulturního domu zněl kvalitní muzikou a o dynamiku nebyla nouze. Do ústředního kola soutěže postoupilo celkem 10 těles, mezi nimi i Junior big band a Dechový orchestr ZUŠ Zábřeh. Gratulujeme k úspěchu a věříme, že se našim žákům podaří uspět i v kole nejvyšším.