• „Magický ornamentalismus“ je název výstavy, jejíž vernisáž se uskutečnila 2. března. Jejím autorem a jedním ze zakladatelů tohoto směru je mladý výtvarník Jan Hachran, který díky svému studiu židovsko-křesťanské mystiky, evropské esoterické tradice a historie vkládá do současného umění nový směr. Jeho cílem je vytvořit něco nového, krásného a tajemného. Ve svých dílech se snaží ztvárňovat mytologické příběhy a chtěl by, aby jeho dílo člověka jako jednotlivce, a tím i lidstvo jako celek, duchovně povzneslo. Tvoří hlavně pomocí techniky sítotisku na zlatou fólii a jeho obrazy již mají své spokojené majitele u nás i v zahraničí, např. ve Švýcarsku. Je také autorem knižních ilustrací a pracuje se sklem.

V minigalerii vystavují děti ze Základní a Mateřské školy v Rovensku. Tematika je různorodá, veselá a originální. Kulturní program měla opět v režii Základní umělecká škola. Úvod i závěr patřil Kateřině Kantorové a Tereze s Barborou Frýdovými z pěvecké třídy učitele Petra Johna.

V dubnu se můžeme těšit na fotografie Ivany Brzobohaté. Mateřská škola Severáček Zábřeh se ujme minigalerie.

Jste srdečně zváni na vernisáž 4. dubna v 17.00 hodin