• Od 2. února jsou v Galerii Tunklův dvorec k vidění abstraktní malby a akvarely výtvarnice Ivetty Bouchalové. Malovala již od dětství, ale několikrát tento koníček opustila a zase s k němu vrátila. Její malířský svět je velmi pestrý. Pracovala s různými výtvarníky, zdokonalovala se na kurzech, díky individuální výuce a i v současné době hledá nové techniky a zkušenosti. Věnuje se krajině, ve které se snaží zachytit její krásu a jímavost pastelem a akvarelem. Její touhou je hlavně moderní abstraktní a expresivní malba. Zpracovává vizuální pocity, myšlenky, zážitky, touhy, naděje nebo nesplněná přání. Vystavovala v řadě galerií. V té zábřežské vystavuje poprvé a doufá, že ne naposledy.

Minigalerie ožila výkresy i výrobky dětí z Mateřské školy Strejcova v Zábřehu. Školku i výtvarnou tvorbu představila paní ředitelka Bronislava Karafiátová. Chodba září všemi ročními obdobími, převážně však zimou a její tematikou. A protože k vernisážím patří neodmyslitelně hudba, kulturního programu se zhostilo kytarové oddělení Základní umělecké školy Zábřeh spolu s pěveckým sborečkem Kláskem z Mateřské školy Strejcova, který zazpíval své oblíbené písničky.

2. března se můžeme těšit na práce pana Jana Hachrana, jehož výstava má název „Magický ornamentalismus“ a v minigalerii nainstalují svá díla žáci MŠ a ZŠ z Rovenska.