• Ve čtvrtek 5. ledna 2017 měla naše škola významné hosty – na návštěvu, malou besedu a prohlídku školy přijeli zástupci FotoInstitutu.cz Praha Helena Macenauerová a světoznámý fotograf Robert Vano, kteří přijali pozvání k cestě do Zábřeha v rámci festivalu cestovatelů Welzlování.

    Ředitelka FotoInstitutu.cz Helena Macenauerová je zkušená fotografka, která uskutečnila řadu fotografických expedic do exotických a vzdálených míst (Himálaj, Kavkaz, Etiopie, Jihoafrická republika, Egypt, Island, hory Evropy), vždy se ale ráda vrací na Šumavu. Je spoluzakladatelkou webu FotoAparát.cz.  Pod jejím vedením vznikly akce jako Setkání fotografů, FotoMaratony či FotoAkademie.

    Robert Vano je americký fotograf žijící v Praze. Věnuje se především módní a reklamní fotografii, fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Spolupracuje se světovými značkami, vede workshopy „Daylight nude“. Nejraději fotografuje při denním světle.

    A nejen o fotografování a cestování byly jeho vzpomínky a postřehy, byly především o životních cestách, moudrosti a zkušenostech získaných díky pracovitosti, touze „vidět a cítit“ jinak, být v oboru něčím nový, odlišný. Tuto cestu představují pro Roberta Vana především emoce, nestačí „jen“ být dokonalý či technicky bezchybný. Emoce jsou podstatou všeho a řídí celý jeho profesní život.

Top