• Výstava fotografií společnosti FotoInstitut.cz Praha, která přes deset let pořádá pro fotografy amatéry i profesionály fotografické kurzy a výpravy do více jak 15 zemí celého světa, zavítala 5. ledna i do Zábřeha. Na velkoformátových fotografiích, zhotovených ve vysoké kvalitě digitálním osvitem laboratoří Foto Riegl, můžete od 5. do 31. ledna vidět krásy přírody, fauny, horských masivů, pouští a známých monumentů světa. Jedná se o unikátní záběry z míst, kam se se svými objektivy vypravili účastníci fotoexpedic pod vedením Andreje a Heleny Macenauerových. Výstavní mozaika fotografií je poskládána z cest po Skotsku, Islandu, Toskánsku, Helgolandu, Egyptě, Nepálu, Vietnamu, Japonsku, Namibii a USA. Výstava je putovní a bude ke zhlédnutí na různých výstavních místech v rámci České republiky až do roku 2018.

    Prezentaci představila paní Helena Macenauerová, ředitelka FotoInstitutu.cz., a ryze osobitým projevem podpořil a část podvečera zpestřil svým vyprávěním patron výstavy Robert Vano, světoznámý fotograf a odborný lektor portrétní a módní fotografie. V rámci svého vystoupení představil i svou novou knihu Memories.

    V minigalerii zahájila různorodou tematikou sérii výstav Mateřská školka Pohádka Zábřeh.

    Po většinu času doprovázela vernisáž mladá hudební skupina Blackbirds v čele se zpěvačkou Vendy Pumprlovou, dále saxofonistou Pavlem Kolářem, Pavlem Doubravou za pianem a Martinem Kreuzigerem za bicími.

    Únorová vernisáž představí malby výtvarnice Ivetty Bouchalové. Minigalerii obsadí práce dětí z Mateřské školy Strejcova Zábřeh.

    Těšíme se na Vaši přízeň 2. února opět v 17 hodin.

Top