• Poslední a vánočně naladěnou vernisáž v roce 2016 připravili 3. prosince sami organizátoři výstav Josef Macek a Rostislav Knápek.

    „Malování v čase – dva světy“ skýtá dva pohledy a dvě rozdílná pojetí tvorby obou výtvarníků. V hlavní síni jsou společně vystavena díla, která se liší jak technikou, tak způsobem vyjádření. Josef Macek tíhne spíše k tradičnímu pojetí svých obrazů. V realistické malbě i kresbě se věnuje krajině, přírodě, zátiším i figurální tematice. Rostislav Knápek maluje technikou enkaustiky. Jeho práce jsou na první pohled abstraktní, ale při bližším, delším a soustředěném pozorování lze v obrazech vidět témata i příběhy. Tyto dva malířské světy jsou rozdílné, ale oba malíře spojuje láska k lidem, zvířatům a přírodě. Jejich nadšení pro výtvarné umění se odráží také v práci pro galerii, o kterou se starají s velkým nasazením a energií.

    V minigalerii jsou vystaveny fotografie ze života vernisáží a výstav za poslední pět let. Jsou ukázkou toho, jak galerie žije a kolik významných výtvarníků v ní vystavilo své obrazy, fotografie, keramiku, šperky, sochy či plastiky. Ale nejen to. Fotografie mapují i prezentace prací okolních škol a školek, které velmi rády s galerií spolupracují. Prosincovou vernisáž naladily nejen obrazy a fotografie, ale také zábřežská hudební skupina Allegro band, která v rytmu známých melodií potěšila všechny příznivce výstavní síně.

    1. ledna srdečně zveme na Výstavu fotografií společnosti Fotoinstitut v Praze. Výstava má název „Od Sahary po Himálaj“ a jejím patronem je známý fotograf Robert Vano.

    V minigalerii budou vystavovat práce děti z Mateřské školy Pohádka Zábřeh.

Top